Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Zapomněl jste heslo ?
informace o službě nápověda  
Registrace
Vytvoření alba a jeho správa
Přidání fotek do alba
Práce s fotkami (přesouvání kopírování, mazání)
Hledání fotek
E-maily
Album pro zvané a posílání hesla přátelům
Objednání výroby papírových fotek
Objednání výroby papírových fotek při pozvání do alba pro zvané
Formáty fotek
Dodací podmínky
Způsob platby
Reklamace
Ochrana osobních dat

  Registrace
 • Abyste mohli využívat služeb Fotoalba, je nutné se registrovat. Vyplněním registračního formuláře od Vás získáme potřebné údaje o Vás, adresu kam máme fotografie doručit, jakým způsobem a v neposlední řadě Váš způsob úhrady. Napříště můžete našich služeb využít pouze po zadání Vámi zvoleného přístupového jména a hesla. Samozřejmě můžete zadané údaje kdykoli změnit.
 • Zpět    Nahoru

  Vytvoření alba a jeho správa
 • Po přihlášení do účtu jděte do sekce "Správa alb" a vyplňte formulář pro založení alba. Album bude vytvořeno jako "privátní" a objeví se ihned v seznamu alb. Kliknutím na album se dostanete na stránku, kde můžete měnit přístupová práva k albu:
  • privátní album - fotky vidí jen majitel
  • album pro zvané - přístup k fotkám mají jen Vaši pozvaní přátelé. více informací zde
  • veřejné album - fotky vidí všichni uživatelé internetu
  Přístupová práva změníte zatržením příslušného typu alba v menu pod albem a kliknutím na "uložit nastavení".
 • Zpět    Nahoru

  Přidání fotek do alba
 • Na stránce "Přidání fotografií" si nejprve vyberete, zda chcete přidat fotografie do již vytvořeného alba, nebo zda chcete zároveň vytvořit album nové. Pokud zvolíte stávající album, systém Vám nabídne k výběru Vaše alba. Pokud zvolíte nové album, pak musíte zadat název, popis a kategorii nového alba. Po výběru či založení alba můžete přidávat fotky (soubory fotek) - kliknutím na "prohlížet" najdete fotku ve svém počítači (nebo na disketě), označíte ji myší a kliknete na "otevřít". Fotka se přidá do formuláře, nyní kliknete na "přidat" a systém přidá fotku do seznamu fotek vybraného alba. Zde můžete upravit název fotografie. Po vybrání všech fotek, které chcete mít v albu, kliknete v dolní části stránky na "odeslání fotografií"a fotky se pošlou na server. Po úspěšném odeslání se fotografie objeví v detailu Vašeho alba.

  Odesílání může trvat déle, záleží na Vašem připojení a velikosti fotek. Pokud se Vám zdá doba odesílání neúměrně dlouhá, kontaktujte nás na emailu info@mojefoto-online.cz.
 • Zpět    Nahoru

  Práce s fotkami (přesouvání kopírování, mazání)
 • Na stránce "Správa alb" klikněte na album, ve kterém jsou fotky, se kterými chcete pracovat. S fotkami můžete pracovat také po jejich vyhledání na stránce "Hledání fotografií". Zatrhněte fotky, které chcete přemístit, kopírovat nebo smazat a dole označte co chcete s fotkou udělat.

  "Přesunout fotografie" - systém odstraní fotku ze stávajícího alba a přenese ji do jiného.
  "Kopírovat fotografie" - systém vytvoří kopii fotky v jiném albu.
  Klikněte na "provést" a vyberte si album, kam chcete fotku přesunout nebo kopírovat. Potvrďte kliknutím na "přemístit" nebo "kopírovat".

  "Smazat" - systém smaže fotku

  Klikněte na "provést" a systém Vám ještě jednou ukáže všechny fotky, které chcete smazat, smazání potvrdíte kliknutím na "smazat".

  Na této stránce můžete také vybírat fotografie pro výrobu papírových kopií, viz. Objednání fotek.
 • Zpět    Nahoru

  Hledání fotek
 • Na stránce "Hledání fotografií" můžete najít fotku dle názvu. Hledat můžete ve všech svých albech, v jednom ze svých alb anebo ve veřejných albech. Pokud hledáte v jednom ze svých alb, systém Vám nabídne album k výběru.
  Nalezené fotografie je možné zařadit do objednávky pro výrobu papírových fotografií, kopírovat a přesouvat do jiného alba a mazat. Podrobnosti u témat "Práce s fotkami" a "Objednání fotek".
 • Zpět    Nahoru

  E-maily
 • Na stránce "E-maily" si můžete vytvořit seznamy e-mailových adres Vašich přátel, kterým chcete dát přístup do alba pro zvané. E-maily lze i třídit do skupin. Nejprve si zvolte název skupiny klikněte na "založit skupinu", skupina je založena a objeví se ve seznamu skupin. Když kliknete na "detail" můžete do skupiny přidávat e-mailové adresy Vašich přátel. E-malové adresy můžete přidávat i bez zařazení do skupin na stránce "E-maily" v dolním formuláři. Jak poslat mail přátelům se dovíte zde.
 • Zpět    Nahoru

  Album pro zvané a posílání hesla přátelům
 • V prvé řadě musíte mít vytvořený seznam e-mailových adres Vašich přátel, které chcete do alba pozvat, jak na to se dovíte zde.
  Na stránce "Správa alb" vyberte album, do kterého chcete pozvat své přátele (k prohlédnutí nebo objednání fotek) a klikněte na něj. Dostanete se na stránku "Detail alba" a v menu pod albem zatrhněte "pro zvané" a dejte "uložit nastavení", po uložení vyplňte v pravém horním rohu heslo a opět klikněte na "uložit nastavení". Nyní můžete poslat svým přátelům zaheslovaný vstup do alba.

  Klikněte na "Poslat pozvánku do alba" (na stránce Správa alb/Detail alba) a na následujícím formuláři vyplňte nejprve počet skupin nebo samostatných adres, kterým chcete pozvánku s heslem poslat. Systém je nastaven na 3 skupiny či samostatné adresy. Pokud chcete poslat pozvánku více skupinám nebo samostatným adresátům (například dvěma skupinám a pěti dalším přátelům jejichž adresy nejsou zařazeny v žádné skupině) zadejte počet skupin či adres (v našem případě 2 skupiny+5 samostatných adres=7) a klikněte na "nastav". Změní se počet řádků v následující tabulce. Nyní vyberte konkrétní adresáty pozvánek - v každém řádku můžete vybrat buď jednu skupinu adres nebo jednoho adresáta. Pak klikněte na "Poslat pozvánky". Vašim přátelům přijde e-mail s oznámením, že je zvete do alba a link na příslušné album.
 • Zpět    Nahoru

  Objednání výroby papírových fotek
 • Do objednávky lze vybrat fotky pouze z jednoho alba! Pokud si chcete nechat vyrobit v jedné objednávce fotky uložené ve více albech, doporučujeme vytvořit nové album a do něj nakopírovat fotky určené k výrobě.

  Na stránce "Správa alb" klikněte na album, ve kterém jsou fotky, které chcete vyrobit v papírové formě. (Fotky můžete zařadit do objednávky také po jejich vyhledání na stránce "Hledání fotografií", zde opět platí jedno hledání=1 objednávka. ) Zatrhněte fotky, které chcete vyrobit, a dole označte volbu "zařadit do objednávky". Vytvoří se Vám objednávkový formulář. Zkontrolujte adresu dodání, zvolte si způsob dodání a platby a zvolte si typ papíru, velikost fotky a počet kopií, případně můžete u jednotlivých fotek tyto údaje upravit. Odešlete objednávku, systém Vám ještě jednou nabídne ke kontrole dodací adresu a ukáže Vám cenu objednávky. Po úspěšném odeslání se objeví potvrzení. Zároveň Vám přijde e-mail s informací o ceně objednávky a variabilním symbolu pro platbu (číslo objednávky). Stav své objednávky můžete sledovat na www.mojefoto-online.cz, přihlašovací jméno a heslo je stejné jako do alba.
 • Zpět    Nahoru

  Objednání výroby papírových fotek při pozvání do alba pro zvané
 • Objednávku může odeslat jen registrovaný uživatel. Po kliknutí na link ze zvacího mailu se dostanete přímo na stránku alba, kde si můžete vybrat fotky k objednání tím, že je zatrhnete a kliknete na „Vytvořit objednávku“. V objednávce si můžete upravit jednotlivé formáty, počty kopií a typ papíru. Klikněte na „Odeslat objednávku“ a objeví se Vám registrační formulář, kam zadáte své jméno a adresu pro doručení fotek. Po kliknutí na „Uložit údaje“ se dostanete zpět na vaši objednávku, kterou nyní můžete odeslat.
 • Zpět    Nahoru

  Formáty fotek
 • Nabízíme tisk opravdových fotografií kvalitní laserovou technologií - barevná fotografie jak ji znáte z Vašeho minilabu! Díky této technologii je možné dosáhnout vynikající kvality výstupu již při malých rozlišeních, nesrovnatelně vyšší než u tisků termosublimačními nebo inkoustovými tiskárnami.
  Mezi našimi standardními formáty tisku nabízíme 9x13, 10x15, 13x18, 15x21, 20x30, 30x45 cm, ostatní na doptání. Mezi podporované grafické formáty patří bitmapové formáty TGA, TIFF, BMP, JPG (vše v barevné paletě RGB, 24 pixelů na bod).
 • Zpět    Nahoru

  Dodací podmínky
 • Vaše fotografie budou zpracovány nejpozději příští pracovní den po obdržení souborů s fotografiemi.

  Způsoby dodání:
  • poštou doporučeně
  • poštou obyčejně
  • vyzvednutí na provozovně
  • dobírka
  • kurýr PPL

  Vaše fotografie budou odeslány v případě platby dobírkou maximálně jeden pracovní den po obdržení objednávky, v případě jiného typu platby maximálně jeden pracovní den po obdržení platby.
  Součástí zásilky je daňový doklad a doklad o DPH.
 • Zpět    Nahoru

  Způsob platby
 • Způsob platby můžete volit z následujících variant:
  1. V hotovosti
  2. Dobírka
 • Zpět    Nahoru

  Reklamace
 • Reklamace zboží se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku.
 • Zpět    Nahoru

  Ochrana osobních dat
 • Respektujeme vaše soukromí. Údaje, které zadáváte při registraci, jsou informace nezbytné pro vaši identifikaci jako zákazníka. Tyto údaje nám umožní provést nezbytné účetní operace, vyhotovit daňový doklad vyžadovaný oběma stranami, případně identifikovat vaši platbu provedenou převodem.
  Vaše osobní data jsou důvěrná a nejsou poskytována žádným subjektům. Vážíme si vaší důvěry a chráníme vaše soukromá data před zneužitím.
 • Zpět    Nahoru